  • Mfr # SCE-60RA19TH
  • Zoro # G211164697
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Dimension
49 in. H x 2.31 in. W x 1.93 in. L
Height
49 in
Width
2.31 in
Type
Angle
Color
White
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SCE-60RA19TH
Dimensions
Dimension
Height
49 in
Width
2.31 in
Depth
1.93"
Length
1.93 in
Details
Item
Rack
Type
Angle
Color
White
Finish
Powder Coated
Description
Angle, Rack
Application
19" and 24" Type RA - U Shape Rack Mounting Designed for mounting rack mount equipment. Available in pairs of full length angles with mounting holes. Use clip nut package (CN1032) to provide tapped holes. Mounting hardware is supplied.
Description
  • •Powder Coated White