  • Mfr # RX28-10G70-24V LB 26D
  • Zoro # G309955046
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Depth
4.25 in
Width
7.125 in
Finish
Satin Chrome
Input Voltage
24VDC
For Use With
10G70/71 Series Electrified Lever Locks
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
RX28-10G70-24V LB 26D
Country of Origin
United States
Dimensions
Depth
4.25 in
Width
7.125 in
Length
8.25 in
Body Size Thickness
1-3/4 in to 2 in
Details
Item
Electric Cylindrical Lock
Finish
Satin Chrome
Input Voltage
24VDC
For Use With
Material
Brass or Bronze
Description
Electrified Cylindrical Lock, Fail Safe, 24V, LB Design, RX Switch, Satin Chrome