  • Mfr # PLANUM10DBD-WSNP-36
  • Zoro # G101216659
/ea
Key Features
Door Type
Barn
Color
White
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PLANUM10DBD-WSNP-36
Size
36" x 84"
Details
Door Type
Barn
Item
Interior Door
Color
White
Description
Finish - eco-veneer CIPLEX (Italy).
Door has a solid core (pine wood). Thickness of the door - 1 3/5"
Doors are not pre-drilled for the hardware.
Set includes: - 2 slabs; - casings (2.95” wide); - tracks; - door hangers with wheels; - floor guide; - door stops; - round pulls; - all mounting screws;