  • Mfr # PLANUM10PD-CANP-36
  • Zoro # G701220254
/ea
See details
Key Features
Door Type
Double Pocket
Color
White
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
PLANUM10PD-CANP-36
Size
36" x 80"
Details
Door Type
Double Pocket
Color
White
Item
Interior Door
Description
Finish - eco-veneer CIPLEX (Italy).
Door has a solid core (pine wood). Thickness of the door - 1 3/5"
Doors are not pre-drilled for the hardware.
Set includes: - slab; - casings (2.95” wide); - pocket frames; - track; - hangers; - door guide; - bumper; -pulls; - mounting screws;