  • Zoro # G714810657
/ea
Key Features
Height
1 in
Color
White
Width
1.06 in
Standards
cULus - Listed
Length
1.06 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
80/1408
Zoro #
G714810657
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Height
1 in
Width
1.06 in
Length
1.06 in
Details
Color
White
Standards
cULus - Listed
Voltage
125V
Application
Lighting
Finish
Description
3 Wire, 2 Pole Snap-In Convenience Outlet, Opening Size: 1'' x 1'' x 1'' Rated: 15A-125V