  • Mfr # 750XCXRC-24D
  • Zoro # G9784451
Mounting Style
Plug-In
Coil Voltage
24V DC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
750XCXRC-24D
Overall Height - Relay
2.09 in
Overall Depth
2.05 in
Body Depth
2.05 in
Body Width
1.38 in
Body Height
1.4 in
Depth
1.40 in (35.5 mm)
Width
1.38 in (35 mm)
Mounting Style
Plug-In
Coil Voltage
24V DC
Current Rating
10 A
Contact Rating (AC)
10 A @ 277V, 5 A @ 250V-1
Contact Rating (DC)
10 A @ 28V