  • Mfr # TM250-28A
  • Zoro # G8196063
Overall Length
2-1/2 in
Shank Dia.
1/4 in
Length of Cut
0.6610 in
Number of Flutes
4
Thread Size
3/8"-28
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
TM250-28A
Overall Length
2-1/2 in
Shank Dia.
1/4 in
Length of Cut
0.6610 in
Thread Size
3/8"-28
Cutting Dia. (In.)
Overall Length (In.)
2-1/2
Cutting Dia.
0.250"
Length of Cut (In.)
Shank Length
1.8390 in