  • Mfr # TM500-14A
  • Zoro # G8206256
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
6 in
Shank Dia.
3/4 in
Length of Cut
1.0370 in
Number of Flutes
4
Thread Size
5/8"-14
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
TM500-14A
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
6 in
Shank Dia.
3/4 in
Length of Cut
1.0370 in
Thread Size
5/8"-14
Length of Cut (In.)
Cutting Dia.
0.500"
Overall Length (In.)
6
Cutting Dia. (In.)
Shank Length
4.9630 in