  • Mfr # SL-928-17X28-2
  • Zoro # G621897413
See details
Key Features
Scale Item
Vehicle Scale
Overall Width
17 in
Accuracy
± 10 lb
Material
Aluminum
Capacity
50,000 lb
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SL-928-17X28-2
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Width
17 in
Overall Length
28 in
Overall Height
2 in