Sensata Circuit Breaker, IUGN Series, 20A, 1 Pole IUGN6-1-59-20.0
Circuit Breaker, IUGN Series, 20A, 1 Pole (Discontinued)
  • Mfr # IUGN6-1-59-20.0
  • Zoro # G005809803
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
IUGN6-1-59-20.0
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Width
0.750 in
Depth
2.256 in
Height
2 in
Details
Item
Circuit Breaker
Series
IUGN
Amps
20A