  • Mfr # ERF82-12-NPT
  • Zoro # G8623585
/ea
See details
Key Features
Color
Gray
Height
82"
Width
36"
Number of Compartments
12
Lock Type
Keyed
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
ERF82-12-NPT
Country of Origin
United States
Dimensions
Height
82"
Width
36"
Depth
24"
Overall Width
36 in
Overall Height
6 5/6 ft
Overall Depth
24 in
Details
Item
Law Enforcement Evidence Refrigerator
Color
Gray
Number of Compartments
12
Lock Type
Keyed
Material of Construction
Stainless Steel
Finish
Stainless Steel
Pass-through / Nonpass-through
Non-Pass-Through
Power Requirements
115 Vac, 60 hz, Dedicated 15 Amp Circuit
Assembled/Unassembled
Assembled
Description
Law Enforcement Evidence Refrigerator, Number of Compartments 12, Material of Construction Stainless Steel, Non-Pass-Through, Overall Width 36 in, Overall Depth 24 in, Overall Height 6 5/6 ft, Color Gray, Lock Type Slam Latch, Assembled, Power Requirements 115 Vac, 60 hz, Dedicated 15 Amp Circuit