  • Mfr # BQ1B030QLD
  • Zoro # G815277175
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Circuit Breaker Mounting Style
DIN Rail
Max. AIR Rating
10kA at 120V
AC Voltage Rating
120V
Circuit Breaker Type
Low Voltage Molded Case
Number of Poles
1
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BQ1B030QLD
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Height
3 in
Depth
4 in
Details
Item
Molded Case Circuit Breaker
Circuit Breaker Mounting Style
DIN Rail
Max. AIR Rating
10kA at 120V
AC Voltage Rating
120V
Circuit Breaker Type
Low Voltage Molded Case
Number of Poles
1
Amps
30A