  • Mfr # 3RV2021-4DA10
  • Zoro # G815867741
/ea
Free Shipping & Returns
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
3RV2021-4DA10
Amps
25A
Max. AIR Rating
55kA at 400V AC
Instantaneous Trip
Adjustable
AC Voltage Rating
690V AC
Description
Circuit breaker size S0 for motor protection, CLASS 10 A-release 18...25 A N-release 325 A Screw terminal Standard switching capacity