  • Mfr # 3RT2317-2AP00
  • Zoro # G115302522
Terminal Connection Type
Spring Type
Full Load Current - Resistive
22 A
Series
3RT
Coil Voltage
230V AC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
3RT2317-2AP00
Item
Definite Purpose Contactor
Terminal Connection Type
Spring Type
Full Load Current - Resistive
22 A
Series
3RT
Coil Voltage
230V AC
Description
contactor AC-1, 22 A, 400 V / 40 °C, 4-pole, 230 V AC, 50/60 Hz, spring-loaded terminal, size: S00