  • Mfr # HLD62B400L
  • Zoro # G315485940
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Trip Type
Thermal Magnetic
Number of Poles
2
Frame Size
LD
Max. AIR Rating
65kA at 480V
Series
Sentron
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HLD62B400L
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Frame Size
LD
Details
Trip Type
Thermal Magnetic
Number of Poles
2
Item
Molded Case Circuit Breaker
Max. AIR Rating
65kA at 480V
Series
Sentron
AC Voltage Rating
600V AC
Circuit Breaker Type
Low Voltage Molded Case
Amps
400A