  • Mfr # HFXD63B200
  • Zoro # G815486782
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
AC Voltage Rating
600V AC
Max. AIR Rating
65kA at 480V
Trip Type
Thermal Magnetic, Non-Interchangeable
Frame Size
FD
Number of Poles
3
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
HFXD63B200
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Frame Size
FD
Details
AC Voltage Rating
600V AC
Max. AIR Rating
65kA at 480V
Trip Type
Item
Molded Case Circuit Breaker
Number of Poles
3
Series
Sentron
Circuit Breaker Type
Low Voltage Molded Case
Amps
200A