  • Mfr # HHFXD63B200
  • Zoro # G615486753
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Amps
200A
Frame Size
FD
AC Voltage Rating
600V AC
Circuit Breaker Type
Low Voltage Molded Case
Number of Poles
3
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HHFXD63B200
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Frame Size
FD
Details
Item
Molded Case Circuit Breaker
Amps
200A
AC Voltage Rating
600V AC
Circuit Breaker Type
Low Voltage Molded Case
Number of Poles
3
Series
Sentron
Trip Type
Thermal Magnetic, Non-Interchangeable
Max. AIR Rating
100kA at 480V