  • Mfr # HLMD63F800
  • Zoro # G815485952
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Circuit Breaker Type
Low Voltage Molded Case
Number of Poles
3
AC Voltage Rating
600V AC
Series
Sentron
Frame Size
LMD
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HLMD63F800
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Frame Size
LMD
Details
Circuit Breaker Type
Low Voltage Molded Case
Item
Molded Case Circuit Breaker
Number of Poles
3
AC Voltage Rating
600V AC
Series
Sentron
Amps
800A