  • Mfr # 3RT2026-1AU60
  • Zoro # G615998638
Key Features
Auxiliary Contact Form
1NC/1NO
Screw
Number of Auxillary Contacts
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
3RT2026-1AU60
Details
Auxiliary Contact Form
1NC/1NO
Screw
Number of Auxillary Contacts
2
Description
power contactor, AC-3e/AC-3, 25 A, 11 kW / 400 V, 3-pole, 277 V AC, 60 Hz, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, screw terminal, size: S0