  • Mfr # 3RT2045-1AN60
  • Zoro # G315999072
Key Features
Auxiliary Contact Form
1NC/1NO
Screw
Number of Auxillary Contacts
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
3RT2045-1AN60
Details
Auxiliary Contact Form
1NC/1NO
Screw
Number of Auxillary Contacts
2
Description
power contactor, AC-3e/AC-3, 80 A, 37 kW / 400 V, 3-pole, 200 V AC, 50 Hz / 200-220 V, 60 Hz, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, screw terminal, size: S3