  • Mfr # 3RT2046-1AC24
  • Zoro # G415998265
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
3RT2046-1AC24
Description
power contactor, AC-3e/AC-3, 95 A, 45 kW / 400 V, 3-pole, 24 V AC, 50/60 Hz, auxiliary contacts: 2 NO + 2 NC, screw terminal, size: S3, removable auxiliary switch