  • Mfr # 5SU1154-6KK10
  • Zoro # G116096819
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Poles
2
Amps
10A
Depth
3.78 in
Height
3.23 in
Curve Type
B
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
5SU1154-6KK10
Country of Origin
Germany
Dimensions
Depth
3.78 in
Height
3.23 in
Details
Number of Poles
2
Item
Circuit Breaker
Amps
10A
Curve Type
B
Max. AIR Rating
20kA
Circuit Breaker Type
Residual Current
AC Voltage Rating
230V AC
DC Voltage Rating
Not Rated
Circuit Breaker Mounting Style
Flush
Description
RCBO, 10 kA, 1P+N, type A, 10 mA, B char., In: 10 A, Un AC: 230 V