  • Mfr # 5SU1326-6FP20
  • Zoro # G416096922
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Poles
2
Circuit Breaker Type
Residual Current
AC Voltage Rating
230V AC
Amps
20A
Height
3.23 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5SU1326-6FP20
Country of Origin
Germany
Dimensions
Height
3.23 in
Depth
3.78 in
Details
Number of Poles
2
Circuit Breaker Type
Residual Current
AC Voltage Rating
230V AC
Item
Circuit Breaker
Amps
20A
Max. AIR Rating
7.5kA
Circuit Breaker Mounting Style
Flush
DC Voltage Rating
Not Rated
Curve Type
B
Description
RCBO, 6 kA, 2P Type A, 30 mA, B-Char, In: 20A Un: 230V