  • Mfr # 5SU1326-7FP16
  • Zoro # G716096936
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Height
3.23 in
Max. AIR Rating
7.5kA
Number of Poles
2
Depth
3.78 in
Curve Type
C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
5SU1326-7FP16
Country of Origin
Germany
Dimensions
Height
3.23 in
Depth
3.78 in
Details
Max. AIR Rating
7.5kA
Number of Poles
2
Curve Type
C
Amps
16A
Circuit Breaker Type
Residual Current
AC Voltage Rating
230V AC
Circuit Breaker Mounting Style
Flush
Item
Circuit Breaker
DC Voltage Rating
Not Rated
Description
RCBO, 6 kA, 2P Type A, 30 mA, C-Char, In: 16A Un: 230V