  • Mfr # 5SU1324-6KX10
  • Zoro # G016096872
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Height
3.23 in
DC Voltage Rating
Not Rated
Amps
10A
Depth
3.622 in
Number of Poles
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5SU1324-6KX10
Country of Origin
Germany
Dimensions
Height
3.23 in
Depth
3.622 in
Details
DC Voltage Rating
Not Rated
Item
Circuit Breaker
Amps
10A
Number of Poles
2
Circuit Breaker Type
Residual Current
Circuit Breaker Mounting Style
Flush
Max. AIR Rating
20kA
AC Voltage Rating
110V AC
Curve Type
B
Description
RCBO, Icn: 10 kA, 2P, type A, 30 mA, B char., In: 10 A, Un AC: 110 V