  • Mfr # 6SL3210-5FB11-5UA0
  • Zoro # G116086216
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
6SL3210-5FB11-5UA0
Country of Origin
Germany
Description
SINAMICS V90 Input voltage: 200-240 V 3-P -15%/+10% 11.0 A 45-66 Hz Output voltage: 0 - Input 10.6 A 0-330 Hz Motor: 1.5 kW Degree of protection: IP20 Size D, 95x170x195 WxHxD