  • Mfr # 3RV2021-4CA10-0BA0
  • Zoro # G715855343
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Height
97 mm
Depth
97 mm
Instantaneous Trip
Adjustable
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
3RV2021-4CA10-0BA0
Dimensions
Height
97 mm
Depth
97 mm
Frame Size
S0
Width
45 mm
Instantaneous Trip
Adjustable
Max. AIR Rating
55kA at 400V AC
AC Voltage Rating
690V AC
Amps
22A
Description
Special type Circuit breaker size S0 for motor protection, CLASS 10 A-release 16...22 A N-release 286 A screw terminal Standard switching capacity Ambient temperature -50 °C 500 switching cycles