  • Mfr # US12REC4812
  • Zoro # G012518521
/ea
Key Features
Width
48 in
Height
12 in
Sign Shape
Horitzontal Rectangle
Sign Material
Aluminum
Retroreflective Grade
Non Reflective
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
US12REC4812
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
48 in
Height
12 in
Thickness
0.125 in
Details
Sign Shape
Horitzontal Rectangle
Sign Material
Aluminum
Retroreflective Grade
Non Reflective
Description
  • •Aluminum Grade & Temper:5052-H38
    •Hole Punch Pattern:Federal Punch: 4 Holes, 2 Post Mount T&B Inset 3", L&R Inset 6"
    •Hole Diameter: 7/16"
    •Hole Punch Shape:Round
    •Radius Corners: 1.5"