  • Mfr # OS-2PACK-BC-D-35-L-10031
  • Zoro # G212135313
Key Features
Sign Shape
Rectangle
Printed Language
Bilingual
Thickness
0.03 in
Length
5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
OS-2PACK-BC-D-35-L-10031
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
3.5 in
Thickness
0.03 in
Length
5 in
Details
Item
Safety Culture Sign
Legend
Keep Hands Out Of Machinery Bilingual
Sign Shape
Rectangle
Sign Material
Vinyl Decal
Printed Language
Bilingual
Description
  • •DURABLE ALL-WEATHER DESIGN: Our 5 in. X 3.5 in. commercial-grade OSHA Be Careful labels are made with UV-protected vinyl label, ensuring a lifetime of maintenance-free usage even in the most extreme indoor and outdoor environments.