  • Zoro # G303970151
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PS15B-G
Zoro #
G303970151
UPC #
Country of Origin
China
Description
Features
  • Mesh front panel & optimized layout for outstanding cooling potential
  • Motherboard back plate opening for quick CPU cooler assembly
  • All black painted interior for stylish look
  • Supports expansion cards up to 12.3" (314mm)
  • Chic and simple tempered glass side panel (G & GP versions only)
Specifications
  • Material: Plastic panel, steel body, tempered glass side panel(G & GP versions only)
  • Motherboard: Micro-ATX
  • Internal Drive Bay: 3.5" x 1 (compatible with 2.5"), 2.5" x 3
  • Cooling System Front: 120 / 140mm fan slot x 2
  • Cooling System Rear: 120mm fan x 1
  • Cooling System Top: 120mm fan slot x 2 / 140mm fan slot x 1
  • Power Supply: Standard ATX PS2
  • Expansion Card: Support up to 12.3" (314mm), width restriction 5.9" (151mm)
  • Limitation Of Cpu Cooler: 154mm