  • Mfr # VSGS-240-1-11
  • Zoro # G515263386
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Phase
Single or Three
Number of Pumps Controlled
1
Overall Width
12 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
VSGS-240-1-11
Overall Width
12 in
Overall Height
14 in
Overall Depth
6 in
Details
Phase
Single or Three
Number of Pumps Controlled
1
Item
Grinder Simplex Panel
Rated Voltage
208 to 240V AC
Alerts Indicated
High Water, Pump Fail to Run
Location
Indoor/Outdoor
Current
11 A