  • Mfr # HAR-REC-36X72-DOU-XD01
  • Zoro # G303536234
Width
36"
Length
6 ft.
Height
29"
Frame Material
Metal
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HAR-REC-36X72-DOU-XD01
Width
36"
Length
6 ft.
Height
29"
Size
medium
Details
Item
6 Person Conference Room Table
Shape
Rectangle
Tabletop Color
Light Gray
Frame Material
Metal
Color
Light Gray
Seats
6
Series
Harmony
Material
Engineered Wood
Description
The Harmony Conference Table Series offers this 6-person rectangular conference table. It measures 6’ in length, 3’ in overall width, and the overall height is 29.5”. It can comfortably seat up to six people depending upon the chairs you pick.