  • Mfr # HAR-REC-36X72-DOU-XD09
  • Zoro # G603536279
/ea
See details
Key Features
Shape
Rectangle
Width
36"
Length
6 ft.
Height
29"
Frame Material
Metal
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
HAR-REC-36X72-DOU-XD09
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
36"
Length
6 ft.
Height
29"
Size
medium
Details
Item
6 Person Conference Room Table
Shape
Rectangle
Tabletop Color
White
Frame Material
Metal
Series
Harmony
Color
White
Material
Engineered Wood
Seats
6
Description
The Harmony Conference Table Series offers this 6-person rectangular conference table. It measures 6’ in length, 3’ in overall width, and the overall height is 29.5”. It can comfortably seat up to six people depending upon the chairs you pick.