  • Mfr # CXSM20-75
  • Zoro # G4400002
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
CXSM20-75
Rod Diameter
10 mm
Stroke Length
75 mm
Inlet Size
M5 x 0.8
Extended Length
244 mm
Overall Width
25 mm
Overall Height
64 mm
Bore Diameter
20 mm
Retracted Length
169 mm
Air Inlet Size
M5 x 0.8
Maximum Operating Pressure
101.53 psi
Minimum Operating Pressure
0.05 MPa
Air Inlet Center to Center Distance
60 mm
Weight
0.64 kg
Cylinder Stroke
75 mm