  • Mfr # ZPT125HBF-B16
  • Zoro # G6782002
/ea
Free Shipping & Returns
Pad Material
Fluoro Rubber
Pad Dia.
125 mm
Pad Height
69 mm
Port Size
M16x1.50
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
ZPT125HBF-B16
Pad Dia.
125 mm
Pad Height
69 mm
Port Size
M16x1.50
Pad Diameter
125 mm
Pad Material
Fluoro Rubber
Durometer
60A
Temp. Range
0 Degrees to 250 Degrees C
Color
Black with Mark
Minimum Operating Temperature
0 Degrees C
Pad Color
Black with Green Mark
Maximum Operating Temperature
250 Degrees C
Description
Item Vacuum Pad Assembly, Durometer 60A, Includes Adaptor, Pad, Maximum Operating Temperature 250 Degrees C, Minimum Operating Temperature 0 Degrees C, Pad Color Black with Green Mark, Pad Diameter 125 mm, Pad Height 69 mm, Pad Material Fluoro Rubber, Pad Type Bellows, Port Size M16x1.50