  • Mfr # ZPT50HBS-B8
  • Zoro # G6834572
Pad Material
Food Grade Silicone Rubber
Pad Dia.
50 mm
Port Size
M8x1.25
Pad Height
35.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ZPT50HBS-B8
Pad Dia.
50 mm
Port Size
M8x1.25
Pad Height
35.5 mm
Pad Diameter
50 mm
Pad Material
Food Grade Silicone Rubber
Durometer
50A
Temp. Range
-30 Degrees to 200 Degrees C
Color
White
Pad Color
White
Maximum Operating Temperature
200 Degrees C
Minimum Operating Temperature
-30 Degrees C
Description
Item Vacuum Pad Assembly, Durometer 50A, Includes Adaptor, Pad, Maximum Operating Temperature 200 Degrees C, Minimum Operating Temperature -30 Degrees C, Pad Color White, Pad Diameter 50 mm, Pad Height 35.5 mm, Pad Material Food Grade Silicone Rubber, Pad Type Bellows, Port Size M8x1.25