  • Mfr # B0312017
  • Zoro # G2979201
Thickness
0.016 in
Overall Height
0.03 in
Finish
Oil
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
B0312017
Thickness
0.016 in
Overall Height
0.03 in
Max. Outside Dia.
0.312 in
Min. Inside Dia.
0.156 in
Inside Diameter - Minimum
0.16 in
Outside Diameter - Maximum
0.31 in
Material
Carbon Steel
Finish
Oil
Deflection @ Load
0.004 in