  • Mfr # BC0343020S
  • Zoro # G8119264
Key Features
System of Measurement
Inch
Material
17-7 PH Stainless Steel
Thickness
0.02 in
Overall Height
0.04 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
BC0343020S
Country of Origin
Belize
Dimensions
Thickness
0.02 in
Overall Height
0.04 in
Max. Outside Dia.
0.343 in
Min. Inside Dia.
0.169 in
For Rod Size
0.164
For Hole Size
0.344
Compatible Hole Diameter
Outside Diameter - Maximum
0.34 in
Inside Diameter - Minimum
0.17 in
Compatible Rod Size
8 in