  • Mfr # BC0562020S
  • Zoro # G7914401
Thickness
0.02 in
Overall Height
0.06 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BC0562020S
Thickness
0.02 in
Overall Height
0.06 in
Max. Outside Dia.
0.562 in
Min. Inside Dia.
0.195 in
For Rod Size
0.195
For Hole Size
0.563
Compatible Rod Size
10 in
Outside Diameter - Maximum
0.56 in
Inside Diameter - Minimum
0.2 in