  • Mfr # BC0709020S
  • Zoro # G8036086
Thickness
0.02 in
Overall Height
0.07 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BC0709020S
Thickness
0.02 in
Overall Height
0.07 in
Max. Outside Dia.
0.709 in
Min. Inside Dia.
0.255 in
For Rod Size
0.25
For Hole Size
0.719
Inside Diameter - Minimum
0.26 in
Compatible Hole Diameter
Compatible Rod Size
1/4 in
Outside Diameter - Maximum
0.71 in