  • Mfr # B0875050S
  • Zoro # G8247565
Thickness
0.05 in
Overall Height
0.07 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
B0875050S
Thickness
0.05 in
Overall Height
0.07 in
Max. Outside Dia.
0.875 in
Min. Inside Dia.
0.282 in
Inside Diameter - Minimum
0.28 in
Compatible Rod Size
9/32 in
Outside Diameter - Maximum
0.88 in
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Deflection @ Load
0.013 in