  • Mfr # B0875075
  • Zoro # G8043822
Thickness
0.075 in
Overall Height
0.09 in
Finish
Oil
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
B0875075
Thickness
0.075 in
Overall Height
0.09 in
Max. Outside Dia.
0.875 in
Min. Inside Dia.
0.282 in
Compatible Rod Size
9/32 in
Inside Diameter - Minimum
0.28 in
Outside Diameter - Maximum
0.88 in
Material
Carbon Steel
Finish
Oil
Deflection @ Load
0.009 in