  • Mfr # B0625047S
  • Zoro # G5242885
Thickness
0.047 in
Overall Height
0.06 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
B0625047S
Thickness
0.047 in
Overall Height
0.06 in
Max. Outside Dia.
0.625 in
Min. Inside Dia.
0.317 in
For Hole Size
0.625
Inside Diameter - Minimum
0.32 in
Outside Diameter - Maximum
0.63 in
Compatible Hole Diameter
5/8 in
Deflection @ Load
0.006 in