  • Mfr # B06870520S
  • Zoro # G8079486
Thickness
0.052 in
Overall Height
0.07 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
B06870520S
Thickness
0.052 in
Overall Height
0.07 in
Max. Outside Dia.
0.687 in
Min. Inside Dia.
0.328 in
For Hole Size
0.688
Outside Diameter - Maximum
0.69 in
Inside Diameter - Minimum
0.33 in
Deflection @ Load
0.013 in