  • Mfr # B0937070S
  • Zoro # G8375787
Thickness
0.07 in
Overall Height
0.09 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
B0937070S
Thickness
0.07 in
Overall Height
0.09 in
Max. Outside Dia.
0.937 in
Min. Inside Dia.
0.328 in
For Rod Size
0.3125
Inside Diameter - Minimum
0.33 in
Compatible Rod Size
5/16 in
Compatible Hole Diameter
Outside Diameter - Maximum
0.94 in
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Deflection @ Load
0.019 in