  • Mfr # B1125078S
  • Zoro # G7891441
Thickness
0.078 in
Overall Height
0.1 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
B1125078S
Thickness
0.078 in
Overall Height
0.1 in
Max. Outside Dia.
1.125 in
Min. Inside Dia.
0.38 in
For Rod Size
0.375
Inside Diameter - Minimum
0.38 in
Outside Diameter - Maximum
1.13 in
Compatible Rod Size
3/8 in
Material
17-7 PH Stainless Steel
Finish
Plain
Deflection @ Load
0.009 in