  • Mfr # B0875089S
  • Zoro # G8313566
Thickness
0.089 in
Overall Height
0.1 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
B0875089S
Thickness
0.089 in
Overall Height
0.1 in
Max. Outside Dia.
0.875 in
Min. Inside Dia.
0.407 in
Inside Diameter - Minimum
0.41 in
Outside Diameter - Maximum
0.88 in
Material
17-7 PH Stainless Steel
Finish
Plain
Deflection @ Load
0.009 in