  • Mfr # B0875109S
  • Zoro # G7893164
Thickness
0.109 in
Overall Height
0.12 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
B0875109S
Thickness
0.109 in
Overall Height
0.12 in
Max. Outside Dia.
0.875 in
Min. Inside Dia.
0.407 in
Inside Diameter - Minimum
0.41 in
Outside Diameter - Maximum
0.88 in
Material
17-7 PH Stainless Steel
Finish
Plain
Deflection @ Load
0.012 in