  • Mfr # B11250620S
  • Zoro # G7983744
Thickness
0.062 in
Overall Height
0.08 in
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
B11250620S
Thickness
0.062 in
Overall Height
0.08 in
Max. Outside Dia.
1.125 in
Min. Inside Dia.
0.532 in
Inside Diameter - Minimum
0.53 in
Outside Diameter - Maximum
1.13 in
Material
302 Stainless Steel
Finish
Plain
Deflection @ Load
0.017 in