  • Mfr # WWG0625034098S
  • Zoro # G3332021
Free Shipping & Returns
Inch
Thickness
0.03 in
Overall Height
0.34 in
Type
Split Wave Springs
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
WWG0625034098S
Country of Origin
China
Dimensions
Thickness
0.03 in
Overall Height
0.34 in
Max. Outside Dia.
6.25 in
Outside Diameter - Maximum
6.25 in
Inside Diameter - Minimum
5.73 in
Details
Item
Split-Wave Disc Spring
Material
Stainless Steel
Type
Split Wave Springs
Deflection @ Load
0.125 in